Przejdź do treści

O co chodzi i dlaczego pod terebintem w Ofra?

Sdz 6, 11-24

Pod terebintem w Ofra anioł przyszedł do Gedeona i oznajmił mu jego misję.

Pod terebintem w Ofra spotyka się Bóg z człowiekiem.

Pod terebintem w Ofra spotyka się moc Boża i słabość ludzka.

Pod terebintem w Ofra spotyka się wiara i zwątpienie.

Pod terbintem w Ofra, Bóg daje Gedeonowi dowód, że jest z Nim i że nie kłamie.

Pod terebintem w Ofra Bóg nazywa siebie Bogiem Pokoju (Jahwe – Szalom).

Pod terebintem w Ofra Bóg mówi, że mając Jego, mamy wszystką potrzebną siłę, by pokonać wroga.

Bóg lubi drzewa. Bóg lubi spotykać się z ludźmi pod drzewami (ot, chociażby Natanael czy Zacheusz, który na drzewo wyszedł). Bóg na drzewie zwycięża. Drzewo – świadek rajskiego upadku, jest też największym świadectwem zwycięstwa w krzyżu Jezusa.

Terebint w Ofra to NIC w porównaniu z krzyżem z Golgoty. Ale to mimo wszystko COŚ w ekonomii zbawienia.

Codziennie Pan Bóg spotyka się z nami, wiele jest w naszym życiu takich miejsc, takich sytuacji. Finalnie mają nas one zaprowadzić do Drzewa Życia w Królestwie Niebieskim. I o tym będzie na tym blogu. O Bogu, który przychodzi. Tu i teraz. Idzie z nami. Dotyka nas. Prowadzi. Bogu, który jest. Towarzyszy nam i rzeczywiście mówi w swoim Słowie. Nie jest kimś, kto nakręcił zegarek świata i zniknął. Jest Bogiem, który żyje i działa. Bogiem, który posyła swojego anioła, by usiadł pod terebintem w Ofra i patrzył jak Gedeon młóci zboże… JESTEM. Nie „byłem” i poszedłem, zniknąłem, nie „będę”, ale jeszcze nie teraz. JESTEM. JESTEM  z Tobą – dzielny wojowniku! JESTEM z Tobą, mimo Twojej słabości. JESTEM silny, ale mam jedną słabość – słabość do ludzi słabych. Pójdę z nimi. I zwyciężą. By objawiła się moja chwała, inaczej bowiem „Izrael mógłby przywłaszczyć sobie chwałę z pominięciem Mnie i mówić: „Moja ręka wybawiła mnie” (Sdz 7, 2).

Ten blog będzie o Nim. O Bogu, który jest, żyje i działa pośród nas. W codzienności. O Bogu, którego spotykam, który przechodzi, który podaje mi rękę, który podnosi, na którego patrzą moje oczy, którego dotykam. O Bogu, który mówi- JESTEM i kocham. Do szaleństwa krzyża i Eucharystii.

Pierwotnie blog ten znajdował się na WordPress i miał być anonimowy. WordPress jednak wymaga odnawiania subskrypcji i opłat. Deon umożliwia prowadzenie bloga za darmo i dotarcie do szerszego grona odbiorców i tylko dlatego przeniosłam tu bloga. Będę tu publikować wpisy, które już były publikowane na poprzednim blogu, ale też nowe.

 

Ad maiorem Dei gloriam!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *