Przejdź do treści

O co chodzi i dlaczego pod terebintem w Ofra?

Sdz 6, 11-24

Pod terebintem w Ofra anioł przyszedł do Gedeona i oznajmił mu jego misję.

Pod terebintem w Ofra spotyka się Bóg z człowiekiem.

Pod terebintem w Ofra spotyka się moc Boża i słabość ludzka.

Pod terebintem w Ofra spotyka się wiara i zwątpienie.

Pod terbintem w Ofra, Bóg daje Gedeonowi dowód, że jest z Nim i że nie kłamie.

Pod terebintem w Ofra Bóg nazywa siebie Bogiem Pokoju (Jahwe – Szalom).

Pod terebintem w Ofra Bóg mówi, że mając Jego, mamy wszystką potrzebną siłę, by pokonać wroga.

Bóg lubi drzewa. Bóg lubi spotykać się z ludźmi pod drzewami (ot, chociażby Natanael czy Zacheusz, który na drzewo wyszedł). Bóg na drzewie zwycięża. Drzewo – świadek rajskiego upadku, jest też największym świadectwem zwycięstwa w krzyżu Jezusa.

Terebint w Ofra to NIC w porównaniu z krzyżem z Golgoty. Ale to mimo wszystko COŚ w ekonomii zbawienia.

Codziennie Pan Bóg spotyka się z nami, wiele jest w naszym życiu takich miejsc, takich sytuacji. Finalnie mają nas one zaprowadzić do Drzewa Życia w Królestwie Niebieskim. I o tym będzie na tym blogu. O Bogu, który przychodzi. Tu i teraz. Idzie z nami. Dotyka nas. Prowadzi. Bogu, który jest. Towarzyszy nam i rzeczywiście mówi w swoim Słowie. Nie jest kimś, kto nakręcił zegarek świata i zniknął. Jest Bogiem, który żyje i działa. Bogiem, który posyła swojego anioła, by usiadł pod terebintem w Ofra i patrzył jak Gedeon młóci zboże… JESTEM. Nie „byłem” i poszedłem, zniknąłem, nie „będę”, ale jeszcze nie teraz. JESTEM. JESTEM  z Tobą – dzielny wojowniku! JESTEM z Tobą, mimo Twojej słabości. JESTEM silny, ale mam jedną słabość – słabość do ludzi słabych. Pójdę z nimi. I zwyciężą. By objawiła się moja chwała, inaczej bowiem „Izrael mógłby przywłaszczyć sobie chwałę z pominięciem Mnie i mówić: „Moja ręka wybawiła mnie” (Sdz 7, 2).

Ten blog będzie o Nim. O Bogu, który jest, żyje i działa pośród nas. W codzienności. O Bogu, którego spotykam, który przechodzi, który podaje mi rękę, który podnosi, na którego patrzą moje oczy, którego dotykam. O Bogu, który mówi- JESTEM i kocham. Do szaleństwa krzyża i Eucharystii.

Pierwotnie blog ten znajdował się na WordPress i miał być anonimowy. WordPress jednak wymaga odnawiania subskrypcji i opłat. Deon umożliwia prowadzenie bloga za darmo i dotarcie do szerszego grona odbiorców i tylko dlatego przeniosłam tu bloga. Będę tu publikować wpisy, które już były publikowane na poprzednim blogu, ale też nowe.

 

Ad maiorem Dei gloriam!

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *